Kasım Ayı Okumalarım!


Merhabalar;

Bu ay ne okudum yazısı serisine geçen ay başladım, Kasım ayı ile devam ediyorum. Son zamanlardaki kişisel yoğunluğumdan ötürü Ekim ve Kasım ayında az kitap okumuş olsam da, Aralık'ta bu eksikliğimi tamamlayacağımı biliyorum :)

Kasım Ayında okuduğum kitaplar şöyle;
  • Fi
  • Çi
  • Beklenmeyen Misafir
Ne yazık ki beni sayı ve içerik olarak tatmin etmeyen bir ay oldu. Gelin neler okuduğuma kısaca bir göz atalım :)


Kasım ayında okuduğum ilk kitap Azra Kohen'in Akilah adı ile piyasaya sürdüğü Fi. Fi-Çi-Pi üçlemesinin ilk kitabı olan Fi (ve serinin diğer kitapları) oldukça güzel bir pazarlama çalışması ile kitap severlerin hayatının orta yerine düştü diyebilirim. Kitapta 12 karakter var. İçlerinden en önde olan psikolog Can Manay. Sevgi ötesinde bir tutkunun esiri olan Can Manay'ın istediği kadını elde etmek adına neleri göze alabileceğinin hikayesini okuyoruz. Ben Azra Kohen'in düşüncelerini sevmiş olsam da kitabı maalesef beğenemedim. Nedenlerine ilişkin daha detaylı yazıma şuradan ulaşabilirsiniz.İkinci kitap yine yine Azra Kohen'e ait üçlemenin ikinci kitabı olan Çi. İlk kitabı okuduktan sonra acaba seri kitap olduğu için mi hikayeye ısınamadım desem de ikinci kitabın ardından da fikrim pek değişmedi. Ne yazık ki kitabı eğer edebi bir beklenti içine girmeden dizi izliyor kıvamında okunacak rahat bir kitap istiyorsanız tavsiye ederim diyebileceğim.Bir gün yazarın güzel düşüncelerinin daha ön planda olduğu bir kitap okurum umarım diye güzel temennilerde de bulunayım :) Kitap hakkında detaylı yazıma şuradan bakabilirsiniz.

Fi-Çi-Pi üçlemesine bir mola verip araya kısa, tadımlık bir kitap almak istedim. Bu yönde tercihim sevdiğim yazarlardan biri olan Agatha Christie'nin Beklenmeyen Misafir kitabından yana yaptım. Galler'de arabası hendeğe sıkışmış olan Michael Starkwedder yardım istemek amacı ile bir eve yaklaşır, eve adımını attığında ise karşısında bir ceset ve köşede elinde silah genç bir kadın görür. Kadına olaydan sıyrılması için yardım edeceğini söyler ve macera başlar. Agatha Christie'nin diğer kitaplarına göre benim için daha hafif bir kitap oldu, katili biraz erken buldum ama yine de oldukça keyifli vakit geçirdiğim bir kitap oldu.


Kasım ayı benim adıma çok doyurucu olmadı, Aralık'ta açığı kapamak dileği ile :) 

Siz neler okudunuz bu ay?

Keyifli okumalar!

Sitting Panda
Google Plus'ta Paylaş
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum:

Yorum Gönder