Hayata Dair Ufak Sıkıntılar - Nazlı Feyza Erhan

          

Kitabın Adı: Hayata Dair Ufak Sıkıntılar
Yazar: Nazlı Feyza Erhan
Yayınevi: Elpis Yayınları
Basım Tarihi: 2021
Sayfa Sayısı: 92

Kenara çekilin! Yeni yazar alarmı!

Sizlere bugün taze çıkmış bir kitap ve yepyeni bir yazar ile geldim! Nazlı Feyza Erhan'ın Hayata Dair Ufak Sıkıntılar'ı! Kitap ile ilgili size ilk söyleyeceğim, kendinize güzel bir kahve demleyin, sakin bir köşeye geçin ve yazar ile sıcak, içten, yer yer kara mizah içeren iki saatlik bir sohbete  hazır olun.

Hangimizin hayatı mükemmel ki? Hepimizin bir yerlerde derin acıları, onu boğan sıkıntıları var. Ama burada konuşacağımız sıkıntılar bunlar değil. Nazlı Erhan, daha çok gündelik hayatın sıkıntıları ile gelmiş bizlere kitabında. Bazen evde duran bir koltuk (gerçekten bu ara evde gündemim karşımda durup bana bakan berjer!), bazen ev sahibi, bazen de üst kattaki komşunun çocukları. Yani gün içinde bizi sıkan şeyler, kendi ufak sıkıntılarımız. Bazen kendi kendine söylenmiş, bazen konuya bizi de dahil etmiş. Özellikle aynı yaş grubundan olduğumuz için (yaşım beni ilgilendirir:P) bazı konulardaki serzenişlerini ben yazsam ancak kendimi bu kadar iyi ifade ederdim. Bundan dolayı kitabı kendime çok yakın buldum diyebilirim.

Dili oldukça sade, derdini lafı dolaştırmadan anlatan, mizahı yerli yerinde ve dozunda kullanan bir yazar Nazlı Feyza Erhan. Henüz tanışmamış olanlara duyurulur!

Kitabın tanıtım yazısında kişisel gelişememe (!) ile ilgili olan alıntı ile sizi başbaşa bırakıyorum, hepimize iyi delirmeler!

"Delirmeye karar verdim, gelişmek yerine. Öyle hassasiyet göstermeyelim lütfen. Delirmek güzeldir, kirlenmenin aksine. Delirdiğim an “Oh be!” dedim. Kirlensem ne olur, yelken açsam denizlere, lağım derelerinde banyo yapsam ya da gidilmesi gereken limanlara gitsem…"

Google Plus'ta Paylaş
    Blogger Yorumları
    Facebook Yorumları

0 yorum:

Yorum Gönder